Zdani na siebie

Zdani na siebie Mielec remonty korki i inne utrudnienia na mapie online

Może dojść do sytuacji, w której znajdziemy się w zupełnie nowym miejscu nie mając pod ręką żadnego źródła informacji o lokalnej topografii. Posiadanie mapy byłoby w takich okolicznościach szalenie pomocne, ale trzeba liczyć się z tym, że akurat tego luksusu los nam poskąpi. Co wówczas można zrobić? Na przestrzeni wielu lat opracowano szereg technik orientacji w terenie, które pozwalają odnaleźć właściwą drogę nawet wówczas, gdy żaden wytwór kartografii nie czeka w kieszeni. Oczywiście nie jest to sprawa prosta i wymaga od podróżnika odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności logicznego myślenia.

Jeśli planujemy jakąś wyprawę w okolice, które słabo znamy, warto zawczasu dowiedzieć się o nich jak najwięcej. Te informacje mogą być niezwykle użyteczne, jeśli będziemy musieli dotrzeć do celu bez mapowego zaplecza. Bodaj największy problem stanowi zgubienie się w lesie. Generalnie każdy fragment terenu leśnego wygląda wtedy podobnie, co może łatwo wprowadzić nas w dezorientację. Pół biedy, jeśli las jest poprzecinany oznakowanymi szlakami turystycznymi. Idąc wzdłuż nich z reguły uda się dojść na bardziej cywilizowany teren.

Radą, którą warto udzielić wszelkiej maści globtroterom jest unikanie sytuacji, gdy nie będziemy w stanie łatwo znaleźć drogi do bezpiecznej bazy. Zawsze warto mieć przy sobie odpowiednie akcesoria, które znacznie uproszczą nawigację.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *