Zdani na siebie

Zdani na siebie Mielec remonty korki i inne utrudnienia na mapie online

Może dojść do sytuacji, w której znajdziemy się w zupełnie nowym miejscu nie mając pod ręką żadnego źródła informacji o lokalnej topografii. Posiadanie mapy byłoby w takich okolicznościach szalenie pomocne, ale trzeba liczyć się z tym, że akurat tego luksusu los nam poskąpi. Co wówczas można zrobić? Na przestrzeni wielu lat opracowano szereg technik orientacji w terenie, które pozwalają odnaleźć właściwą drogę nawet wówczas, gdy żaden wytwór kartografii nie czeka w kieszeni. Oczywiście nie jest to sprawa prosta i wymaga od podróżnika odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności logicznego myślenia.

Jeśli planujemy jakąś wyprawę w okolice, które słabo znamy, warto zawczasu dowiedzieć się o nich jak najwięcej. Te informacje mogą być niezwykle użyteczne, jeśli będziemy musieli dotrzeć do celu bez mapowego zaplecza. Bodaj największy problem stanowi zgubienie się w lesie. Generalnie każdy fragment terenu leśnego wygląda wtedy podobnie, co może łatwo wprowadzić nas w dezorientację. Pół biedy, jeśli las jest poprzecinany oznakowanymi szlakami turystycznymi. Idąc wzdłuż nich z reguły uda się dojść na bardziej cywilizowany teren.

Radą, którą warto udzielić wszelkiej maści globtroterom jest unikanie sytuacji, gdy nie będziemy w stanie łatwo znaleźć drogi do bezpiecznej bazy. Zawsze warto mieć przy sobie odpowiednie akcesoria, które znacznie uproszczą nawigację.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *