Imprezy na orientację

Imprezy na orientację

Trenowanie umiejętności w zakresie znalezienia właściwej drogi bez mapy będzie znacznie łatwiejsze, jeśli zdecydujemy się wziąć udział w jakiejś imprezie o takim profilu. Okazuje się, że są one regularnie organizowane w różnych częściach Polski – trzeba jedynie wiedzieć, gdzie ich szukać. Z pomocą przychodzi internet. Na forach i portalach skupiających miłośników podróżowania pojawiają się ogłoszenia dotyczące takich wydarzeń. Większość z nich odbywa się wiosną oraz latem, a więc w okresie, gdy pogoda powinna być najlepsza. Wtajemniczeni twierdzą jednak, że trudniejsze warunki atmosferyczne mogą stanowić dodatkowy smaczek i uczynić eskapadę bardziej interesującą.

Zazwyczaj inicjator biegu na orientację z góry informuje o zasadach oraz stopniu trudności. Niektóre zawody odbywają się z wykorzystaniem mapy lub GPS-ów, na innych dopuszczalne są jedynie kompasy. Uczestnicy muszą również obserwować uważnie niebo, bo jak już wiemy ciała niebieskie potrafią udzielić wielu cennych informacji o kierunkach geograficznych. Ludzie, którzy nie mają wprawy w takich aktywnościach powinni zdecydować się na prosty bieg zlokalizowany w miarę blisko skupisk ludzkich.

Udział w takim przedsięwzięciu jest wspaniałą przygodą i wybornym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Może także służyć integrowaniu grupy znajomych i poznaniu zupełnie nowych, ciekawych ludzi. Nade wszystko jednak można wyrobić w sobie praktyczne umiejętności orientowania się w terenie nawet bez mapy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *